Καλώδιο εμπλάστρου οπτικών ινών 3,0 mm G652D

Σύντομη περιγραφή:

Το patch cord είναι ένα καλώδιο οπτικών ινών που χρησιμοποιείται για τη σύνδεση μιας συσκευής σε μια άλλη για δρομολόγηση σήματος.Κανονικά, υπάρχουν 4 τύποι βυσμάτων: FC/SC/LC/ST.. 3 τύποι φερούλι: PC, UPC, APC…

Το FC σημαίνει Σταθερή σύνδεση.Στερεώνεται μέσω περιβλήματος κάννης με σπείρωμα.Οι σύνδεσμοι FC κατασκευάζονται γενικά με μεταλλικό περίβλημα και είναι επινικελωμένοι.


Λεπτομέρεια προϊόντος

Ετικέτες προϊόντων

Το patch cord είναι ένα καλώδιο οπτικών ινών που χρησιμοποιείται για τη σύνδεση μιας συσκευής σε μια άλλη για δρομολόγηση σήματος.Κανονικά, υπάρχουν 4 τύποι βυσμάτων: FC/SC/LC/ST.. 3 τύποι φερούλι: PC, UPC, APC…

Το FC σημαίνει Σταθερή σύνδεση.Στερεώνεται μέσω περιβλήματος κάννης με σπείρωμα.Οι σύνδεσμοι FC κατασκευάζονται γενικά με μεταλλικό περίβλημα και είναι επινικελωμένοι.

Υποδοχές FC…

Fiber Optic Patch cord09

Το SC σημαίνει Subscriber Connector - μια υποδοχή τύπου push/pull γενικής χρήσης.Είναι ένα τετράγωνο, κουμπωτό μάνδαλο σύνδεσης με μια απλή κίνηση ώθησης-έλξης και είναι κλειδωμένο.

Υποδοχές SC…

Fiber Optic Patch cord08

Το LC patch cord είναι ένα καλώδιο οπτικών ινών που χρησιμοποιείται για τη σύνδεση μιας συσκευής σε μια άλλη για δρομολόγηση σήματος.Το LC σημαίνει Lucent Connector.Είναι ένας μικρός σύνδεσμος οπτικών ινών με παράγοντα μορφής, το μισό μέγεθος του SC.

Υποδοχές LC…

Fiber Optic Patch cord00

Το ST σημαίνει Straight Tip- ένας σύνδεσμος τύπου μπαγιονέτ γρήγορης απελευθέρωσης.Οι σύνδεσμοι ST είναι κυλινδρικοί με σύζευξη περιστροφικής κλειδαριάς.Είναι τύπους push-in και twist

Συνδέσεις ST…

Fiber Optic Patch cord010

Το PC σημαίνει Φυσική Επαφή.Με την υποδοχή PC, οι δύο ίνες συναντώνται όπως συμβαίνει με την επίπεδη υποδοχή, αλλά οι ακραίες επιφάνειες είναι γυαλισμένες ώστε να είναι ελαφρώς κυρτές ή σφαιρικές.Αυτό εξαλείφει το διάκενο αέρα και αναγκάζει τις ίνες να έρθουν σε επαφή

Fiber Optic Patch cord011

Το UPC σημαίνει Ultra Physical Contact.Οι ακραίες όψεις έχουν εκτεταμένο γυάλισμα για καλύτερο φινίρισμα επιφάνειας.Αυτοί οι σύνδεσμοι χρησιμοποιούνται συχνά σε ψηφιακά συστήματα, CATV και συστήματα τηλεφωνίας.

Fiber Optic Patch cord012

Χαρακτηριστικά

Συμμορφώνεται με το πρότυπο IEC, Telcordia GR-326-CORE, YD-T 1272.3-2005

Χαμηλή απώλεια εισαγωγής, υψηλή απώλεια επιστροφής

Σύνδεση υψηλής πυκνότητας, εύκολη στη λειτουργία

Υψηλή αξιοπιστία και σταθερότητα

Καλό σε επαναληψιμότητα και ανταλλαξιμότητα

Εφαρμογή

Εξοπλισμός δοκιμών

FTTX+LAN

CATV οπτικών ινών

Σύστημα οπτικής επικοινωνίας

Τηλεπικοινωνία

Προσδιορισμός

1. Προδιαγραφή καλωδίου με σφιχτή προσωρινή μνήμη
Προβολή προφίλ:

1.Tight-buffered Cable Specification

2. Παράμετρος ινών

ΕΙΔΟΣ ΠΑΡΑΜΕΤΡΟΣ
Τύπος ινών G.652D
Διάμετρος πεδίου λειτουργίας 1310 nm 9.2+0.4
1550 nm 10.4+0,8
Διάμετρος επένδυσης 125,0+1,0 χμ
Μη κυκλικότητα επένδυσης <=1,0 %
Σφάλμα ομόκεντρης επένδυσης πυρήνα <=0,6 μμ
Διάμετρος επίστρωσης 242+7
Μη κυκλικότητα επίστρωσης <=6,0 χμ
Σφάλμα συγκεντρότητας επένδυσης-επικάλυψης <=12,0μ
Μήκος κύματος αποκοπής καλωδίου <=1260
Συντελεστής διασποράς 1310 nm <=3,0 ps/(nm*km)
1550 nm <=18ps/(nm*km)
Μηδενικό μήκος κύματος διασποράς 1302 nm<= ƛo<=1322nm
Κλίση μηδενικής διασποράς 0,091 ps/(nm*km)
Διασπορά λειτουργίας πόλωσης (PMD) PMD Maximum Ατομική ίνα <=0,2 ps/
Τιμή συνδέσμου σχεδίασης PMD <=0,08 ps/
Εξασθένιση (μέγ.) 1310 nm <=0,36 db/km
1550 nm <=0,22 db/km

3. Παράμετροι καλωδίου

ΕΙΔΟΣ ΠΑΡΑΜΕΤΡΟΣ
Εξωτερικό καλώδιο Εξωτερική διάμετρος 0,9/2,0/3,0 mm προαιρετικά
Υλικό PVC
Χρώμα Πορτοκάλι
Εσωτερικό καλώδιο Εξωτερική διάμετρος Σφιχτό buffer 0,9mm
Υλικό PVC
Χρώμα Λευκό (SX) Λευκό & Πορτοκαλί (DX)
Αντίσταση Απλός 100Ν
Διπλός 200Ν
Χρόνοι ναρκωτικών 500
Θερμοκρασία λειτουργίας -20~+60
Θερμοκρασία αποθήκευσης -20~+60

4. Προδιαγραφές συνδετήρα

ΕΙΔΟΣ ΠΑΡΑΜΕΤΡΟΣ
Τύπος σύνδεσης LC/UPC(APC),SC/UPC(APC), FC/UPC(APC), ST/UPC.Προαιρετικός
Λειτουργία ινών Μονόδρομος, G.652.D
Μήκος κύματος λειτουργίας 1310, 1550 nm
Μήκος κύματος δοκιμής 1310.1550 nm
Απώλεια εισαγωγής <=0,2db(PC & UPC) <=0,3db (APC)
Απώλεια επιστροφής >=50db (PC & UPC).>=60Db (APC)
Επαναληψιμότητα <=0,1
εναλλαξιμότητα <=0,2dB
Αντοχή <=0,2dB
Μήκος ινών 1m,2m….. οποιοδήποτε μήκος προαιρετικό.
Μήκος και ανοχή 10 εκ
Θερμοκρασία λειτουργίας -40C ~ +85C
Θερμοκρασία αποθήκευσης -40C ~ +85C

5. Εικόνα για αναφορά

5.Image for reference


  • Προηγούμενος:
  • Επόμενο:

  • Γράψτε το μήνυμά σας εδώ και στείλτε το σε εμάς