Καλώδιο επικάλυψης οπτικών ινών 2,0 mm SX MM

Σύντομη περιγραφή:

ΜΠΑΛΩΜΑ ΟΠΤΙΚΩΝ ΙΝΩΝ ΚΑΛΩΔΙΟ-MM(OM2, OM3, OM4)

Το patch cord είναι ένα καλώδιο οπτικών ινών που χρησιμοποιείται για τη σύνδεση μιας συσκευής σε μια άλλη για δρομολόγηση σήματος.Κανονικά, υπάρχουν 4 τύποι βυσμάτων: FC/SC/LC/ST.. 2 τύποι φερούλι: PC, UPC.

Το FC σημαίνει Σταθερή σύνδεση.Στερεώνεται μέσω περιβλήματος κάννης με σπείρωμα.Οι σύνδεσμοι FC κατασκευάζονται γενικά με μεταλλικό περίβλημα και είναι επινικελωμένοι.


Λεπτομέρεια προϊόντος

Ετικέτες προϊόντων

Το patch cord είναι ένα καλώδιο οπτικών ινών που χρησιμοποιείται για τη σύνδεση μιας συσκευής σε μια άλλη για δρομολόγηση σήματος.Κανονικά, υπάρχουν 4 τύποι συνδετήρων: FC/SC/LC/ST.. 2 τύποι φερούλι: PC, UPC,

Το FC σημαίνει Σταθερή σύνδεση.Στερεώνεται μέσω περιβλήματος κάννης με σπείρωμα.Οι σύνδεσμοι FC κατασκευάζονται γενικά με μεταλλικό περίβλημα και είναι επινικελωμένοι.

Υποδοχές FC…

Fiber Optic Patch cord09

Το SC σημαίνει Subscriber Connector - μια υποδοχή τύπου push/pull γενικής χρήσης.Είναι ένα τετράγωνο, κουμπωτό μάνδαλο σύνδεσης με μια απλή κίνηση ώθησης-έλξης και είναι κλειδωμένο.

Υποδοχές SC…

Fiber Optic Patch cord08

Το LC patch cord είναι ένα καλώδιο οπτικών ινών που χρησιμοποιείται για τη σύνδεση μιας συσκευής σε μια άλλη για δρομολόγηση σήματος.Το LC σημαίνει Lucent Connector.Είναι ένας μικρός σύνδεσμος οπτικών ινών με παράγοντα μορφής, το μισό μέγεθος του SC.

Υποδοχές LC…

Fiber Optic Patch cord00

Το ST σημαίνει Straight Tip- ένας σύνδεσμος τύπου μπαγιονέτ γρήγορης απελευθέρωσης.Οι σύνδεσμοι ST είναι κυλινδρικοί με σύζευξη περιστροφικής κλειδαριάς.Είναι τύπους push-in και twist

Συνδέσεις ST…

Fiber Optic Patch cord010

Το PC σημαίνει Φυσική Επαφή.Με την υποδοχή PC, οι δύο ίνες συναντώνται όπως συμβαίνει με την επίπεδη υποδοχή, αλλά οι ακραίες επιφάνειες είναι γυαλισμένες ώστε να είναι ελαφρώς κυρτές ή σφαιρικές.Αυτό εξαλείφει το διάκενο αέρα και αναγκάζει τις ίνες να έρθουν σε επαφή

Fiber Optic Patch cord011

Το UPC σημαίνει Ultra Physical Contact.Οι ακραίες όψεις έχουν εκτεταμένο γυάλισμα για καλύτερο φινίρισμα επιφάνειας.Αυτοί οι σύνδεσμοι χρησιμοποιούνται συχνά σε ψηφιακά συστήματα, CATV και συστήματα τηλεφωνίας.

Fiber Optic Patch cord012

Χαρακτηριστικά

Συμμορφώνεται με το πρότυπο IEC, Telcordia GR-326-CORE, YD-T 1272.3-2005

Χαμηλή απώλεια εισαγωγής, υψηλή απώλεια επιστροφής

Σύνδεση υψηλής πυκνότητας, εύκολη στη λειτουργία

Υψηλή αξιοπιστία και σταθερότητα

Καλό σε επαναληψιμότητα και ανταλλαξιμότητα

Εφαρμογή

Εξοπλισμός δοκιμών

FTTX+LAN

CATV οπτικών ινών

Σύστημα οπτικής επικοινωνίας

Τηλεπικοινωνία

Προσδιορισμός

1. Προδιαγραφή καλωδίου με σφιχτή προσωρινή μνήμη
Προβολή προφίλ:

1.Tight-buffered Cable Specification

2. Παράμετρος ινών

ΕΙΔΟΣ ΠΑΡΑΜΕΤΡΟΣ
Τύπος ινών OM1OM2, OM3, OM4
Διάμετρος πυρήνα 50+ 2.5
Μη κυκλικότητα πυρήνα <=5,0 %
Διάμετρος επένδυσης 125,0+1,0 χμ
Μη κυκλικότητα επένδυσης <=1,0 %
Διάμετρος επίστρωσης 245+7
Σφάλμα ομοκεντρικότητας επίστρωσης-επένδυσης <=12,0μ
Μη κυκλικότητα επίστρωσης <=6,0 χμ
Σφάλμα ομόκεντρης επένδυσης πυρήνα <=1,0μ
Απόσβεση 850 nm <=2,3
1300 nm <=0,6
Αριθμητικό διάφραγμα (NA) 0,200+ 0,015
Βήμα (μέση προς αμφίδρομη μέτρηση) <=0,10 dB
ΠαρατυπίεςΠάνω από μήκος ινών και ασυνέχεια σημείου <=0,10 dB
Συντελεστής οπισθοσκέδασης διαφοράς (αμφίδρομη μέτρηση) <=0,08 db/km
Εύρος ζώνης OFL(MHz.km)   ΟΜ2 ΟΜ3 ΟΜ4
850 nm >=700 >=1500 >=3500
1300 nm >=500 >=500 >=500
Effective Modal Bandwidth@850nm(MHz.km) >=950 >=2000 >=4700
Απόσταση υποστήριξης εφαρμογών ενεργοποιημένη ΟΜ2 ΟΜ3 ΟΜ4
10Gigabit Ethernet SX 850 nm (m) 150 300 550
Gigabit Ethernet SX 850 nm (m) 750 1000 1100
Gigabit Ethernet LX 1300 nm (m) 600 600 600
40&100 Gigabit Ethernet 850 nm (m)   100 150

3. Παράμετροι καλωδίου

ΕΙΔΟΣ ΠΑΡΑΜΕΤΡΟΣ
Εξωτερικό καλώδιο Εξωτερική διάμετρος 0,9/2,0/3,0 mm προαιρετικά
Υλικό PVC
Χρώμα Πορτοκάλι
Εσωτερικό καλώδιο Εξωτερική διάμετρος Σφιχτό buffer 0,9mm
Υλικό PVC
Χρώμα Λευκό (SX) Λευκό & Πορτοκαλί (DX)
Αντίσταση Απλός 100Ν
Διπλός 200Ν
Χρόνοι ναρκωτικών 500
Θερμοκρασία λειτουργίας -20~+60
Θερμοκρασία αποθήκευσης -20~+60

4. Προδιαγραφές συνδετήρα

ΕΙΔΟΣ ΠΑΡΑΜΕΤΡΟΣ
Τύπος σύνδεσης LC/UPC,SC/UPC, FC/UPC, ST/UPC.Προαιρετικός
Λειτουργία ινών  OM2, OM3, OM4
Μήκος κύματος λειτουργίας 850, 1300 nm
Μήκος κύματος δοκιμής 850, 1300 nm
Απώλεια εισαγωγής <=0,2db
Απώλεια επιστροφής >=35db
Επαναληψιμότητα <=0,1
εναλλαξιμότητα <=0,2dB
Αντοχή <=0,2dB
Μήκος ινών 1m,2m….. οποιοδήποτε μήκος προαιρετικό.
Μήκος και ανοχή 10 εκ
Θερμοκρασία λειτουργίας -40C ~ +85C
Θερμοκρασία αποθήκευσης -40C ~ +85C

5. Εικόνα για αναφορά

1.Tight-buffered Cable Specification1


  • Προηγούμενος:
  • Επόμενο:

  • Γράψτε το μήνυμά σας εδώ και στείλτε το σε εμάς